S p j e v u l e n k y

... keď já puójděm pres ty hory, jako volať mám...

aktuality

PA282170 – kopie.JPG

Křovcovy narozeniny!
Uvědomili jste si už někdy, kolik věcí se vám v životě přihodí naprostou náhodou? A kolik z těch náhod zanechá ve vás nesmazatelnou stopu? Kolik z nich má trvalé následky na dění budoucí? Život je jen náhoda... Můžeme věřit na osud, osud poskládaný ze samých plánovaných náhod.
Potkat náhodu je velmi občerstvující! Jasní to všedno kolem. Tak se i nám rozjasnilo bytí, když Jituška přivedla na Březovou své nové kamarády z Podluží, které n á h o d o u poznala o prázdninách na dovolené.
Ani dnes pořádně nevím, jak je možné, že jsme se tak spřátelili. Ale ano. Oni jezdí k nám, my za nimi. Pavel nás před měsícem pozval na oslavu narozenin do Mikulova, kde bydlí jeho babička. Přijely jsme a celá noc byla moc fajn! S sebou jsme přivezly kytaru, takže se celý čas hrálo a zpívalo, povídalo a smálo.
Dám do fotogalerie nějaké fotky. Hm, už je plná fotografií ze samých podobných akcí. Jako bychom nic jiného nedělaly, než jezdily za zábavou, říkáte si. Ale co je víc pro člověka, pro "folkloristu"? Snad mít na kontě na sta vystoupení, kde se deseti minutami, pro něj vyhrazenými, podílel na uspávání diváka? Ne, to rozhodně ne. Hlavně hleďme na to, ať žijeme. A to správně. A jestli si najdeme čas na dobré lidi a chvilku s nimi pobudeme, máme právo být spokojení.
pátek 28. října 2011, Mikulov