S p j e v u l e n k y

... keď já puójděm pres ty hory, jako volať mám...

aktuality

pc1234 030 – kopie.j

vánoční zpívání na domečku
svátek sv. Štěpána, pondělí 26. prosince 2011, Březová

vinšovačka atd 093 –

Vinšujem Vám šťastné a veselé svátky vánoční!
vánoční koledování po našich rodinách
neděle 25. prosince ... Boží hod vánoční, Březová

PC232345 – kopie.JPG

besídka
pátek 23. prosince 2011, obecní úřad, Březová

PC232309 – kopie.JPG

vánoční koncert Petra Bendeho a CM Grajcar
Především jsme chtěly pozdravit Radka Pekaříka z Grajcaru. Ale samozřejmě nás lákal i Petr Bende, který upoutal nejvíce pozornosti hlavně u Andrejky a Mery.
No, ano, byl státní smutek. "Vánoční koncerty ovšem nelze rušit."
Byl to moc fajn večer. Co budu psát víc?
čtvrtek 22. prosince 2011, KD, Uherský Brod

PA282170 – kopie.JPG

Křovcovy narozeniny!
Uvědomili jste si už někdy, kolik věcí se vám v životě přihodí naprostou náhodou? A kolik z těch náhod zanechá ve vás nesmazatelnou stopu? Kolik z nich má trvalé následky na dění budoucí? Život je jen náhoda... Můžeme věřit na osud, osud poskládaný ze samých plánovaných náhod.
Potkat náhodu je velmi občerstvující! Jasní to všedno kolem. Tak se i nám rozjasnilo bytí, když Jituška přivedla na Březovou své nové kamarády z Podluží, které n á h o d o u poznala o prázdninách na dovolené.
Ani dnes pořádně nevím, jak je možné, že jsme se tak spřátelili. Ale ano. Oni jezdí k nám, my za nimi. Pavel nás před měsícem pozval na oslavu narozenin do Mikulova, kde bydlí jeho babička. Přijely jsme a celá noc byla moc fajn! S sebou jsme přivezly kytaru, takže se celý čas hrálo a zpívalo, povídalo a smálo.
Dám do fotogalerie nějaké fotky. Hm, už je plná fotografií ze samých podobných akcí. Jako bychom nic jiného nedělaly, než jezdily za zábavou, říkáte si. Ale co je víc pro člověka, pro "folkloristu"? Snad mít na kontě na sta vystoupení, kde se deseti minutami, pro něj vyhrazenými, podílel na uspávání diváka? Ne, to rozhodně ne. Hlavně hleďme na to, ať žijeme. A to správně. A jestli si najdeme čas na dobré lidi a chvilku s nimi pobudeme, máme právo být spokojení.
pátek 28. října 2011, Mikulov

P9232111 – kopie.JPG

Jak sme potkaly dobré lidi aneb
Po letošních prázdninách jedině na Podluží.

23. září 2011, Dolní Bojanovice
(více fotografií je už ve fotogalerii)

aaa_027.jpg

Spjevulenky sa oficiálně přerodily v dospělácký súbor!
V sobotu Andrejka oslavila osmnáctiny!
... zase jeden pěkný čas strávený spolu ...
noc ze soboty 20. na nedělu 21. 8. 2011 u Čaňů v Ohrázi

spj_hippie.JPG

5. ročník nadžánrového festiválku
Březovské léto 2011
aneb (pro nás alespoň)
Šťastná doba hippies!
Díky, Josefe!!! (eště doplním)
sobota 9. červenca 2011, sportovní areál, Březová

cyríle_padesátníkom_

Cyrilometodějská púť, Cyríle, Cyrilky, jak kdo scete!
Cyrilometodějské úterý patří jednoznačně padesátníkom. Tedy rodákom z Březovéj a Lopeníka, keří v daném roku dovršija věku padesáti let. Ráno před hrubú mšú jich v obřadní síni na obecním úřadě slavnostně uvítá starosta obce a po chvilkovém veselení sa eště před budovú obecního úřadu průvodem odcházajú za hry dechovéj hudby dědinú do kostela na mšu, kerá je právě za nich slúžená.
Na jaře tohoto roku zme sa eště s pár luďama různých věkových kategorií začaly scházat a pokúšáme sa o trochu iné zpívání, než na jaké zme zvyklé, vytvořili sme spolu neco jako sbor. Kostelní sbor pro upřesnění. Po spestření postní liturgie pašijama bylo namístě nablýskat aj cyrílovú atmosféru, tož sa nacvičil hymnus na oslavu Cyrila a Metoděja a žalm.
Veliká sláva sú u nás Cyríle, no. Trúfám si tvrdit, že nejvýznamnější za celý rok.
Letos vyšly na úterý. Proto zábavy začly už v pátek.
Abych ucelila celé toto shrnutí, dodávám, že v pondělí sa na obci, podobně jako následující deň padesátníci, zešli sedmdesátníci, také zme sa účastnily, změ aktivní mladé dívky, a na úterý si na hrišti připravil folklorní soubor Dúbrava také folklorní odpoledňo, kde společně s ním vystúpila aj Parta z Bošáce, skupina, s kerú už delší čas spolupracujú. V pořádku, tak sa mně to lúbí.
úterý 5. červenca 2011, OÚ, Březová

1  
2  
3  
4  
..  
10  
..  
14